Новострілищанська об'єднана територіальна громада

припинила діяльність, увійшла до складу Бібрської громади

Історична довідка

 

Село Баківці знаходиться 45 км. на південь від Львова. Перша писемна згадка датується 1387 роком. Воно славиться історичними пам’ятками та красою мальовничої природи. На околиці села є капличка побудована у другій половині ХVІІІ ст. родиною Беготів. Окрасою села стала, збудована у 2002 році, церква «Положення ризи Пресвятої Богородиці».

Село Репехів протягується близько 2 км. автодорогою Львів – Івано-Франківськ. Великим надбанням села є церва «Покрови Пресвятої Богородиці» - збудована у 1850 році. У селі росте «Тополя Патріарха», яка є ботанічною пам’яткою природи та охороняється законом – садив її Богдан Хмельницький понад 300 років тому.

Село Квітневе (Жабокруки) - гордістю громади є Введенська дерев'яна церква, яка є пам'яткою архітектури XVIII ст. А окрасою - новий храм Преображення Господнього, освячений 1997 року кардиналом Любомиром Гузаром. На околиці села є два хутори: Підфігура та Піддіброва.

Село Закривець – за розповідями старожилів, тут колись був великий населений пункт з церквами, монастирями, лікувально-оздоровчими «Ласками», який спалили турки. Нині у Закривці і околицях мешкає до 50 осіб. У цьому мальовничому куточку Опілля протікає річка Любешка, прекрасна екологія, чудова вода, що має неабиякі лікувальні властивості. 7 липня 2012 року відбулося посвячення новозбудованої каплиці – першої святині цього населеного пункту.

Село Старі Стрілища - перша письмова згадка датується 1375 роком, тоді ще просто Стрілища. Окрасою села є церква «Вознесіння Господнього» та капличка, яка споруджена на місці колишнього монастиря, в якому зберігалася чудотворна ікона Ісуса Христа. Також село пишається своїми джерелами та мальовничими краєвидами.

Село Трибоківці знаходиться за 46 км. на південь від Львова. Край багатий на джерельну воду, пісок, глину, тут багато дібров. У селі є Храм Стрітення Господнього освячений на початку минулого століття. На подві’рї церкви з нагоди 1000-ліття Хрещення Русі встановлено пам’ятний знак «На хвалу Богу».

Село Кнісело - первісна назва села була Княже село. Перша датована згадка походить з 1392 року. В Кніселі є природне джерело, яке за мінералізованими властивостями займає друге місця після «Боржомі», воно пробило собі шлях з глибини 80-ти метрів дуже давно. Називають його Віклина, що означає «вік лине». У селі є пам’ятник борцям за волю України та зберігся будинок відданих борців за волю України – братів Горинів.

Село Орішківці засновано у 1445 році. На території села збудовано церкву в 1912 році, яка стала архітектурною памяткою. В Орішківцях є памятка свободи, збудована в честь скасування панщини 16.05.1848 року, та знаходиться на території церкви.

Село Бертишів – перша історична згадка про село датована 1424 року. Село славиться чудовими краєвидами та історією лісу «Бунча». На території села знаходяться пам’ятні місця: Храм «Різдва Хрестового»(902 р.), Йорданська каплиця, пам’ятка свободи, могила січових стрільців, друкарня-криївка вояків ОУН-УПА «Вінниця», краєзнавчий музей, родинне обійстя провідника дивізії СС «Галичина» В. Лаби. 

смт. Нові Стрілища - селище міського типу Львівської області, перша письмова згадка про яке датується 1513 роком - з’являється окреме містечко, яке відділилось від Стрілищ (Старих Стрілищ) і отримало назву Нові Стрілища. Cаме тут народився та проживав М.Лебідь – видатний діяч ОУН УПА. Селище славиться великою кількістю історичних памяток: статуя святого Антонія, польський костел ХVІІ ст., єврейська синагога, хрест Свободи (1848 р.), церква «Успіння Пресвятої Богородиці», стелла «Борцям за волю». Завдяки зручному розташуванню на шляху з Бібрки до Рогатина, селище почало розвиватись, отримавши право 28.08.2015 року, у зв’язку з початком децентралізації в Україні, на утворення Новострілищанської об’єднаної територіальної громади, яка об’єднала ради прилеглих територій. 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь