Демократія у школі - демократія в громаді

Дата: 18.07.2017 10:00

Фото без описуУ Новострілищанській ЗОШ І-ІІІст. відбулася презентація мікропроектів у рамках освітнього проекту «Демократія у школі - демократія в громаді», які реалізовували учні 1-6 класів з вчителями-модераторами Л.С.Максимків та О.М.Турчин.

Презентація відбулась за участю голови Новострілищанської ОТГ Козяр Г.І., керівника відділу освіти Липи О.І., директора Народного дому Пілющак Г.Т., пароха церкви - о. Василя Прища, вчителів, батьків та мешканців селища.

Метою мікропроектів 1-3 класів було відкрити і оцінити різноманіття інших людей та зміцнити почуття зв'язку з місцевою громадою. Шляхами реалізації були візити дітей до сусідів, близьких знайомих, що охоплювало обговорення історії та сучасності окремих родин (за власним вибором дітей). Кінцевими продуктами проектів стали портрети - колажі та плакати «сусідських калейдоскопів». Діти навчилися здобувати інформацію, планувати діяльність, приймати самостійні рішення на благо «малої громади», учасниками якої вони стали.

Старша група (учні 4-6 кл.), розвиваючи соціально-громадянські компетенції, створила макет селища Нові Стрілища, де відтворила стратегічні об'єкти, пам'ятки культури, будівлі-руїни та власні помешкання. Робота над макетом сприяла кращому вивченню культурної спадщини селища, зацікавленості минулим та прийняття рішень у вирішенні нагальних проблем. Зокрема учні вирішили взяти опікунство над місцевим костелом, упорядкувавши прилеглу територію, та заручившись підтримкою місцевих органів влади.