День японської культури у Новострілищанській ОТГ!

Дата: 26.07.2017 13:11

У Новострілищанській об'єднаній територіальній громаді пройшов День японської культури.

Під час заходу відбулась презентація "Цікаві факти про Японію", яку підготувала бібліотекар села Баківці Олександра Палій, де присутні змогли дізнатись про японські традиції та культуру. Продовжив розповідь про цікавинки Японії вчитель Новострілищанської ЗОШ І-ІІІ ст. Іван Іванович Ревуцький, який розповів про економіку цієї країни, порівнявши її з Україною. Директор Народного дому села Трибоківці підготувала презентацію "Японська кухня", під час якої жителі побачили яку ж їжу їдять японці та що їм смакує найбільше. Також у цей день всі бажаючі змогли почитати та ознайомитись з японською літературою (пер. укр.), а бібліотекарі смт. Нові Стрілища Леся Головачевська та Олександра Кухар розповіли присутнім про видатних письменників цієї загадкової країни та їхні напрацювання. Згодом відбувся майстер-клас з орігамі, який провели директор Народного дому с. Квітневе Галина Холявка, вчитель трудового навчання Квітневого НВК І-ІІ Галина Богданівна Гирич та вчитель трудового навчання Новострілищанмької ЗОШ І-ІІІ ст. Галина Володимирівна Атаманів. Під час майстер-класу всі бажаючі спробували виготовити орігамі, а за ініціативи Галини Гирич дітки виготовили з паперу японські сакури, які потім подарували Квітневому НВК І-ІІ ст., Новострілищанській ЗОШ І-ІІІ ст. та Новострілищанській селищній раді. Після майстер-класу з орігамі, дорослі жителі переглядали японський кінофільм про важку долю маленьких сиріт-японок "Мемуари гейші". Перед переглядом фільму про сюжет та висновки, які б варто було зробити після фільму, ознайомила присутніх Директор Народного дому села Бертишів Марія Крайківська. На завершення дня, дівчата, які переодягнулись у японок, під керівництвом Директора Народного дому смт. Нові Стрілища Анни Пілющак, провели демонстрацію чайної церемонії та пригостили всіх присутніх смачним чаєм та солодким печевом. День пройшов результативно, адже присутні дізнались про культуру Японії та позакінченню зробили хороший висновок, що своє треба берегти, а чужого вчитись. Як казав Т.Шевченко: "І чужого научайтесь, й свого не цурайтесь...". Всі організатори заходу були нагороджені Грамотами від Новострілищанської селищної ради, а присутні приємними враженннями та чудовим настроєм.