Присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»

Дата: 26.02.2018 13:54

Відповідно до Закону України «Про державні нагороди» почесне звання України є державною нагородою і є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною.

Відповідно до Положенням про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001 року № 476/2001 почесне звання України «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Згідно з порядком представлення до почесних звань висунення кандидатур до присвоєння здійснюється за місцем роботи кандидатки, у трудових колективах установ, організацій, підприємств.

Якщо жінка не працює, висунення кандидатури може проводити сільська (селищна) рада, організація багатодітних сімей чи місцева служба у справах дітей та сім’ї (дітей).

Жінка подає заяву щодо підготовки потрібних документів на порушення клопотання в органи місцевого самоврядування. Саме звідси починається збір, обробка інформації, підготовка і винесення основного рішення — підтримати кандидатуру на висунення на здобуття почесного звання «Мати-героїня» чи відмовити. Якщо ж жінці відмовили, то має бути зазначено причину такого рішенні.

Багатодітній матері до заяви також потрібно такі документи:

- копії паспорта багатодітної матері (1,2,3,10 та 11);

- копії свідоцтв про народження дітей;

- якщо дитина померла, копія свідоцтва про смерть;

- довідки-характеристики з місця навчання кожної дитини (шкільного і студентського віку);

- характеристики з місця роботи кожної дитини, яка працює;

- копії документів про освіту дітей;

- виданий органом внутрішніх справ документ про наявність чи  відсутність відомостей стосовно дітей, які перебувають на обліку правопорушників, що не досягли 18 років, у тому числі звільнених зі спеціальних виховних установ;

- довідка про наявність або відсутність судимості в особи, яку представляють до нагородження, та в кожного з дітей, яким виповнилося 14 років;

- - за наявності та за бажанням матері – копії грамот, дипломів, подяк, свідоцтв, листів для визначення внеску жінки в розвиток творчих здібностей  дітей, формування в них високих духовних і моральних якостей.

Примітка. На основі всіх зібраних документів органами місцевого самоврядування складається нагородний лист.

Особі, удостоєній почесного звання, вручаються нагрудний знак та посвідченнядо почесного звання встановленого зразка.