До 100-річчя ЗУНР у Новострілищанській ОТГ відкриють меморіальну таблицю та проведуть пам'ятний захід

Дата: 29.10.2018 16:04

У четвер, 1 листопада о 12.00 год., у смт. Нові Стрілища відбудеться урочисте відкриття меморіальної таблиці "На вшанування захисників ЗУНР". Відкриття пам'ятної таблиці відбудеться за адресою: вул. Шевченка, 9, біля стелли "Борцям за волю України".

А у п'ятницю, 2 листопада о 12.00 год., у приміщенні Публічної бібліотеки Новострілищанської ОТГ, за адресою: с.Баківці, вул.Львівська, 9, відбудеться захід, з нагоди 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки.

Довідка

Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР) — важливий етап української державницької традиції ХХ століття. Ще з початку 1920-х років громадськість Галичини традиційно відзначає це свято щороку 1 листопада як День Листопадового Чину.

В історичній пам’яті українського народу ЗУНР займає особливе місце, адже державотворення ЗУНР було органічною частиною української революції 1917−1921 років, кульмінаційним моментом якої стало проголошення Злуки УНР і ЗУНР у є єдину українську соборну державу 22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві.