Зміна прізвища малолітній дитині: з якого віку враховується згода дитини та що варто знати

Дата: 02.01.2019 16:37

Продовжуємо знайомити з роботою структурних підрозділів Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

До Городоцького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області звернулися батьки про зміну прізвищ своїм малолітнім дітям 2006 та 2009 р.н. у відповідності до вимог ст. 148 Сімейного кодексу України та у зв’язку з тим, що вони зареєстрували зміну імені в липні 2018 року.

ПАМ`ЯТКА: стаття 148 Сімейного кодексу України передбачає, що у разі зміни прізвища обома батьками прізвище дитини, яка досягла семи років, змінюється за її згодою. У разі зміни прізвища одного з батьків прізвище дитини може бути змінене за згодою обох батьків та за згодою дитини, яка досягла семи років.

Працівниками відділу було запрошено дітей у відділ для написання заяви-згоди на зміну прізвища.

ПАМ`ЯТКА: згідно пункту 1.10 розділу І Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011  № 96/5, питання про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання розглядається у тримісячний строк з дня подання відповідної заяви до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Враховуючи термінову необхідність громадян в отриманні свідоцтв про народження дітей із новими прізвищами, працівниками відділу вжито необхідних заходів для розгляду справи в мінімально можливий термін, а саме було долучено копії всіх необхідних документів та повних витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, проаналізовано їх, складено відповідний висновок та внесено зміни, після чого заявникам видано відповідні свідоцтва.

Що можна змінити в залежності від причини такої зміни:

Причина зміни

Прізвище особи

Ім’я особи

По батькові особи

За власним бажанням

Шлюб
(реєстрація, розірвання, скасування)

Всиновлення
(скасування всиновлення)

?

Батько змінив своє ім’я або дані про нього були вилучені з актового запису про народження