Дата: 30.09.2019 10:09

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

до проекту рішення виконавчого комітету Новострілищанської селищної ради

1.Визначення проблеми.

Аналіз регуляторного впливу розроблений на виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики  у сфері господарської діяльності» від 11 вересня 2003 року №1160-IV та Методики  проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої Постановою КМУ від 11 березня 2004 року №308 зі змінами та доповненнями і  визначає правові та організаційні засади реалізації проекту рішення виконавчого комітету Новострілищанської селищної ради «Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів на території Новострілищанської селищної ради».

Правилами визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженими Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 30.07.2010 р. № 259  передбачено, що норми надання послуг з вивезення твердих побутових відходів переглядаються один раз на пять років.

Розрахунки норм утворення та вивезення твердих побутових відходів проводиться вперше та здійснено, виходячи з фактичних обсягів вивезення ТПВ комунальним підприємством «Нові Стрілища».

Правовими підставами розробки проекту рішення є: Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про житлово-комунальні послуги», «Про відходи», постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів», накази Міністерства з питань житлово-комунального господарства України «Про затвердження Правил визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів» та «Про затвердження методичних рекомендацій щодо застосування одиниці маси, як основної одиниці під час здійснення операцій поводження з побутовими відходами».

Проблема не може бути вирішена за допомогою ринкових механізмів, оскільки відповідно до п.3 ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлення норм утворення побутових відходів належить  виключно до компетенції органів місцевого самоврядування.

Основні групи, на  які проблема справляє вплив:

Групи

ТАК

НІ

Громадяни

Держава

Суб’єкти господарювання

Суб’єкти,малого підприємництва, якщо є

2. Цілі регулювання

Метою прийняття зазначеного регуляторного акту є реалізація державної політики в сфері поводження з відходами, створення належних правових підстав та умов для затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів, організації роботи виконавців таких послуг у сфері поводження з відходами і розвитку конкурентного середовища у цій сфері; створення відповідних умов для забезпечення споживачів якісними послугами з організації збирання, вивезення твердих побутових, великогабаритних відходів, що утворюються на території Новострілищанської ОТГ.

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення встановлених цілей

1. Визначення альтернативних способів

Альтернативними способами досягнення цілей є:

Опис альтернативи

Залишити ситуацію без змін

Здійснювати вивіз ТПВ по факту утворення, без обліку ідентифікація споживача послуг з вивезення ТПВ.

Прийняття даного регуляторного акта.

Прийняття даного регуляторного акта дозволить створити відповідні умови для забезпечення споживачів якісними послугами з організації збирання, вивезення твердих побутових, великогабаритних відходів, що утворюються на території Новострілищанської ОТГ.

2.Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

Оцінка впливу на сферу інтересів держави

Залишити ситуацію без змін.

Відсутні, створює проблеми при укладанні угод  суб’єкту  господарювання – виконавцю комунальних послуг з організації збирання, вивезення твердих побутових, великогабаритних відходів.

Часові та матеріальні, пов’язані з організацією робіт з вивезення побутових відходів.

Прийняття даного регуляторного акта.

Досягає мети регулювання та відповідає нормам діючого законодавства, поліпшення санітарно-епідеміологічного стану території громади, урегулювання інтересів між суб’єктами господарювання, органом місцевого самоврядування та споживачами послуг.

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

Відсутні

Прийняття даного регуляторного акта.

Дотримання правил надання послуг з вивезення побутових відходів.

Оптимізація  розрахунку  норм утворення ТПВ

Встановлення більш точного обліку  побутових відходів на сміттєзвалищі.

Витрати часу на укладення договорів з виконавцем комунальних послуг з організації збирання, вивезення та розміщення

твердих побутових відходів на

сміттєзвалищі.

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

Групи

Обсяг ТПВ, м3

Питома вага утворення

ТПВ,   %

Громадяни

2985,60

83,15

Держава

138,22

3,85

Суб’єкти господарювання,

суб’єкти малого підприємництва

182,29

281,53

5,08

7,92

Разом

3590,64

100,0

Дані отримані у відповідності до  фактичного обсягу надання послуг з вивезення ТПВ, які було укладено з КП «Нові стрілища» у 1 кварталі 2019 року. Основну питому вагу утворення ТПВ та впливу цього регуляторного акту складає група населення – 83,15%,  питома вага впливу утворення ТПВ  суб’єктами малого підприємництва складає - 8,15%. Оскільки питома вага впливу на діяльність суб’єктів малого підприємництва складає менше 10%, необхідність складання МТС тестів відсутня.

Вид  альтернативи

Залишити ситуацію без змін

Відсутні

Прийняття даного регуляторного акта.

Встановлення єдиних підходів до показників нормування надання послуг з вивезення  побутових відходів

Часові та матеріальні, що пов’язані з організацією робіт та надання послуг із вивезення  побутових відходів

4. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей.

Рейтинг результативності

Бал результативності

Коментарі щодо присвоєння

1

Не забезпечує розв’язання проблеми.

3

Забезпечує принципи державної регуляторної політики, реальне відображення норм надання послуг з вивезення побутових відходів в житловій забудові та на об’єктах невиробничої сфери для селища.

Рейтинг результативності

Вигоди (підсумок)